Ojciec Pio o lekturze pism Marii Valtorty

List od duchowej córki świętego Ojca Pio
o jego słownym poleceniu czytania dzieł Marii Valtorty

Poniżej dokładna kopia listu napisanego przez duchową córkę Ojca Pio, Rosi Giordani do dr Emilio Pisaniego, redaktora i wydawcy dzieł Marii Valtorty w oryginale.

W liście tym Rosi Giordani poświadcza słowa Ojca Pio skierowane do jednej z duchowych córek nakazujące jej czytanie książek Marii Valtorty. Ten list pochodzi z publikacji pt. „Ojciec Pio i Maria Valtorta” (str. 466)

Dr Emilio Pisani, Umiłowany w Jezusie!

Nazywam się Rosi Giordani, jestem duchową córką Ojca Pio. Pochodzę z Bolonii, ale mieszkam tu od wielu lat z moją matką, która urodziła się w 1897 r., podobnie jak Maria Valtorta. Ojciec spoczywa od dwunastu lat na cmentarzu w tym mieście. W 1981 r. byłam obecna z matką w Bazylice Zwiastowania we Florencji z okazji obchodów rocznicy śmierci Marii Valtorty. Byłam z kochanym Domenico Fiorillo. Uściskałam Martę (przyjaciółkę Marii – przyp. Tłum.) i słuchałam jej pięknej rozmowy. Piszę szczególnie dlatego, aby przekazać Panu następujące informacje: duchowa córka Ojca Pio, od samego początku, pani Elisa Lucchi, znana jako Malwina, z Forli, na rok przed śmiercią Ojca Pio, zapytała go w spowiedzi: „Ojcze, słyszałam wzmiankę o książkach Marii Valtorty. Czy radzisz mi je przeczytać? „Ojciec Pio odpowiedział:” Nie radzę ci – rozkazuję ci!”

San Giovanni Rotondo, 7 stycznia 1989 r.
Rosi Giordani

Ojciec Pio napisał kiedyś o szczególnej trosce, jaką otaczał swoje duchowe dzieci: „Należę do wszystkich. Każdy może powiedzieć: „Ojciec Pio jest mój”. Bardzo kocham moich braci na wygnaniu. Kocham moje duchowe dzieci jak własną duszę, a nawet więcej. Oddałem je Jezusowi przez cierpienie i miłość. Mogę zapomnieć o sobie, ale nie o moich duchowych dzieciach. Zaprawdę, mogę was zapewnić, że kiedy Pan mnie wezwie do Siebie, powiem Mu: „Panie, pozostanę u bram Raju i wejdę wtedy, gdy ujrzę, jak wchodzą ostatnie moje dzieci.”

Z książki: Padre Pio and Maria Valtorta. By Dr. Emilio Pisani. Centro Editoriale Valtortiano. 1999. p. 68. ISBN-13: 978-8879870719.